ANA SAYFA
2019-04-10 01:14:17 ( 1950 izlenme )
Reklamlar

Bakan Albayrak reform paketini açıklamıştı... CHP'den tehdit!

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün açıkladığı "Yeni Ekonomi Programı"na ilişkin, yazılı bir açıklama yaptı. Erdoğdu açıklamasında, İstanbul'da seçim sonuçlarının henüz netleşmemiş olmasını eleştirdi.

“Ülke felakatle karşı karşıya kalacak”
Hukukun egemen olmadığı ve meşruiyetin kaynağının millet iradesi olarak kabul edilmeden açıklanan tüm paketlerin, ekonomiye güven vermeyeceğini savunan Erdoğdu, yazılı açıklamasının bir bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"İş dünyası hareketsiz bir durumda mazbatanın verilmesini bekliyor. Eğer aksi bir durum olursa ülke tam anlamıyla felaketle karşı karşıya kalacak. Demokrasinin olmadığı bir yerde istediğiniz yapısal reformları yapın işe yaramaz. Ekonomi, 10 gündür katledilen yasa ve milletin iradesini hiçe sayan bir devlete güvenmez. İçişleri Bakanı'nın polisleri kapı kapı dolaştırıp sahte seçmen bulmaya çalıştığı, 'seçim iptal edilsin' diye yasa ve hukukun katledildiği bir ülkeye hiç kimse yatırım yapmak için gelmez. Böyle bir demokrasi ve hukuk anlayışıyla bu krizden çıkmanın imkanı yok. Ekonomide düzlüğe çıkmanın tek ilacı demokrasi hukuk ve özgürlüğün sağlanması. Bugün yaptıkları açıklamada sadece yargı ve hukuk reformuna dair somut iki-üç adım olsaydı piyasada heyecan dalgası oluşturulabilirlerdi ama piyasaya yeni bir hayal kırıklığı daha yaşattılar."

Demokrasiyi savunanlar şaibeyi görmezden geliyor!
Erdoğdu’nun skandal açıklaması, CHP’nin ikili tutumunu yine gözler önüne serdi. “Demokrasi” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na mazbatasının verilmesini isteyen CHP, AK Partili Binali Yıldırım’a verilen oyların uçmasına ağzını açmıyor. Sadece geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla aradaki fark 29 binden 13 bine inerken, sandıkların yeniden sayılması istendi. Fark kapandıkça ve AK Parti şaibenin üzerine gittikçe skandal açıklamalar yapmaya başlayan CHP ve saz arkadaşlarının, sürekli kaos tehdidinde bulunması da dikkatlerden kaçmıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan Türkiye ile ortak helikopter üretimi sinyali! AK Parti'den dünyaya Netanyahu çağrısı! Ha ha.. CHP’liler tahsilli, onun için geçersiz oylar sizden çıkıyor! Rusya'dan Türkiye açıklaması!